وظایف ایجنت خانه در کانادا

وظایف ایجنت خانه در کانادا

همیشه مراجعه کنندگان این سوال را می پرسند که برای اجاره دادن خانه و یا بیسمنت مون، آیا باید ایجنت بگیریم و یک مشاور املاک در خصوص اجاره دادن خانه، چه خدماتی را به ما می دهد؟ آیا این خدمات ارزش دارد و یا خیر؟ خانم سما در این خصوص توضیحات کاملی خواهند داد.

از جمله سوالاتی که از سما شیرازی به عنوان کارشناس خانه در کانادا و ایجنت خوب در این زمینه پرسیده می شود، این است که آیا برای اجاره دادن خانه و یا اجراه کردن خانه باید از ایجنت کمک گرفت؟ برای دریافت مشاوره در این خصوص با شماره های  Phone: +1 (905) 695-7888  و Fax: +1 (905) 695-0900
تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید با اینستاگرام  و کانال تلگرام  با  سما شیرازی در ارتباط باشید.

دلایل مراجعه به ایجنت 

با این که نحوه ارائه خدمات متفاوت است و برای این موارد قانون خاصی ارائه نمی شود، با اینحال در ادامه به توضیح دلایل اصلی برای دریافت ایجنت ها و خدمات قابل ارائه از این طریق می پردازیم.

ایجنت خانه در کانادا

ایجاد لیست تو ام ال اس

بالغ بر 90 درصد از مردن برای پیدا کردن خانه از ایجنت ها کمک می گیرند. زیرا با استفاده از این روش، دو مزیت دارد که شامل مجانی شدن این روند می باشد و حتی ممکن است که برای افراد پول هم داشته باشد و فرد پول به دست بیاورد.

به همین دلیل وارد شدن اسم خانه شما در لیست تو ام ال اس باعث می شود تا خانه شما زود تر اجاره داده شود. به گفته خانم سما، اگر اسم خانه خود را به این لیست اضافه نکنید و به مدت دو هفته خانه شما به اجاره نرود، عملاً خانه شما به مدت یک ماه خالی بوده و اجاره یک ماه را از دست خواهید داد. پس توصیه می شود تا حتما خانه خود را به این لیست اضافه نمایید.

نوشتن اجاره نامه 

بعد از قرار دادن نام خانه شما در ایجنت، اجاره نامه ای است که قرار است رد و بدل شود. این اجاره نامه در کانادا و مخصوصاٌ شهر آنتاریو برای هر واحد و به هر گونه که خانه به اجاره رفته است و این اجاره رفتن خانه به صورت های مختلفی مانند با صحبت کردن و توافقی و یا از طریق Residential Tenancy Act  قرار دادی امضا گردد. همچنین فرد ممکن است با قانون آشنا باشد و تمامی حق و حقوق موجر و مستاجر را بداند. این قوانین شامل طرح شکایت از صاحب خانه هم می باشد.

داشتن یک ایجنت خانه خوب باعث می شود تا یک اجاره نامه کامل و با تمامی این قوانین نوشته شود و به امضای طرفین برسد.

انجام امور اداری

بعد از نوشتن اجاره نامه، بحث کار های اداری شروع می شود. در صورتی که برای انجام این امور از ایجنت ها کمک گرفته شود، می توان با صرفه جویی در وقت به راحتی کار های اجاره خانه را انجام داد. همچنین ایجنت ها به دلیل آشنایی کاملی که با قوانین دارند، به راحتی می توانند به این امور رسیدگی نمایند.

در صورتی که با ایجنت خود در خصوص امور مربوط به اجاره خانه به توافق رسیده باشید و قرار داد نوشته باشید، می توانید بدون حضور در زمان ویزیت و مشاهده خانه ها و صرف کردن زمان به راحتی خانه اجاره نمایید.

به طور متوسط هر مستاجر برای انتخاب بهترین خانه، چیزی حدود 5 خانه را می بیند. در این میان ایجنت به راحتی می تواند با پیدا کردن  واحد هایی با قیمت های مناسب با شرایط مستاجر، اعلام نماید. این یعنی که دیگر نیازی به دیدن همه خانه ها نیست. این یعنی صرفه جوی در زمان برای مستاجران و رسیدگی به مابقی امور. ورود ایجنت ها به اجاره دادن خانه، سبب می شود تا خانه ها به راحتی انتخاب و اجاره داده شود.

تخصص های ایجنت خانه 

از جمله تخصص هایی که ایجنت ها دارند می توان به فرنیش کردن خانه ها برای مدت زمانی محدود، عک برداری و فیلم برداری های تخصص و کاندوهای نوساز اشاره کرد.

بعد از گذراندن مراحل فوق، در زمانی که صاحب خانه مایل به اجاره دادن خانه می شود، معمولاً ظاهر مستاجر برای موجر بسیار مهم است و ممکن است برای انتخاب مستاجر خود به این نکته توجه نماید. پس ممکن است فرد در این خصوص بزرگنمایی کند. در این بین وجود یک ایجنت برای اجاره دادن خانه می تواند کمک کننده باشد. زیرا ایجنت با بررسی تمامی سوابق و اطلاعات شخصی فردی که می خواد مستاجر باشد، می تواند صحت رفتار و گفتار فرد را بررسی نماید و خیلی دقیق تمامی افرادی را که برای اجاره خانه آمده اند را خوب و یا بد اعلام نماید. همچنین ایجنت به دلی سابقه و مهارتی که دارد می توان در این بین با چرخاندن روند معامله به سمت شما و پیش بینی تمامی اتفاق ها و صحبت ها، معامله را به سود شما تمام کند.

مقالات مرتبط

اجاره مسکن در کانادا

خرید مسکن در کانادا 

پیش خرید آپارتمان در تورنتو 

راه های ارتباطی

اینستاگرام 

کانال تلگرام 

Phone: +1 (905) 695-7888

Fax: +1 (905) 695-0900

Email: info@samashirazi.com

پاسخ

سه × چهار =

Call Now Button