مراحل اجاره کاندو

مراحل اجاره کاندو

اجاره

اگر به جای اجاره خانه در کانادا و تورنتو قصد اجاره یک واحد کاندوی مسکونی را دارید باید مراحلی را برای اجاره این کاندو بگذرانید که خانم سما شیرازی می توانند در این خصوص راهنمایی های لازم را در اختیار شما بگذارند.

در این مقاله به توضیح بخشی از مراحل اجاره کاندو پرداخته می شود.

اگر به جای اجاره خانه در کانادا و تورنتو قصد اجاره یک واحد کاندوی مسکونی را دارید باید مراحلی را برای اجاره این کاندو بگذرانید که خانم سما شیرازی می توانند در این خصوص راهنمایی های لازم را در اختیار شما بگذارند.. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره در این خصوص با خانم سماشیرازی کارشناس ملک و ایجنت در کانادا و تورنتو با شماره های Phone: +1-647-884-7262 و Fax: +1 (905) 695-0900 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید با اینستاگرام با سما شیرازی در ارتباط باشید.

مراحل اجاره کاندو

مراحل اجاره کاندو

  • در اولین مرحله باید از ایجنت هایی که از این کاندو ها مطلع هستند و قوانین اجاره ایجنت ها را به طور کامل می دانند، در این خصوص سوالات مربوطه را پرسیده و تا بتوانید به راحتی اقدام به اجاره کاندو ها بپردازید.

لازم به ذکر است که اجاره کاندوها دارای قانون و تبصره اساسی و ثابت است که از یک مدیریت کاندو برخوردار نیز است.

  • این مورد به شما به عنوان موجر بستیگ دارد. زیرا در این میان شغل شما و ویژگی های آن شامل تمام وقت و یا حداقل مدت زمان کار 3 ماه باشد و یا فرد دارای کردیت هیستوری دارید یعنی حداقل 6 ماه ساکن کانادا هستید، باید از محل کار خود یک معرفی نامه را به عنوان این که شما به یک کار تمام وقت دارید و یا دارای درآمد سالیانه بالای 40 هزار دلار باشد.
  • در صورتی که در زمان اجراه کاندو ها دانشجو و یا دانش آموز هستید، یعنی درآمد تان مستقیما از جای دیگری تامین می شود، باید ریز گردش حساب 3 ماه آخر خود را از بانک دریافت نمایید. همچنین پرینت موجودی حساب به علاوه کارت دانشجویی و یا دانش آموزی به همراه نامه پذریش و یا هر مدرکی که بتواند در این خصوص تایید نماید که شما در این شهر اقامت دارید را باید تهیه نماییدو همچنین باید از کارت شناسایی و پاسپورت خود که ویزای شما را نشان می دهد را به این موارد اضافه نمایید. با این حال باید دو ماه زود تر اجراه خانه را پرداخت نمایید.
  • مورد بعدی که در این بین بسیار مهم است، پیدا کردن خانه یا مطابق سلیقه شماست. بعد از آن که این موارد انجام شد و خانه مورد علاقه خود را پیدا نمودید، بعد از آن که موارد فوق تهیه و بررسی شد، با یک مدرک شناسایی عکس دار، خودتان و هر فرد دیگری که قرار است اسمش در قرار لازم است.
  • بعد از آن ایجنت با آماده کردن فرم قرار داد که چیزی حدود 15 صفحه می باشد، را آماده می کند و به صاحب خانه (کاندوها) ارائه داده می شود. این فرم به عنوان یک آفر به صاحب خانه داده می شود. ولی در عوض باید صاحب خانه کار هایی را که ایجنت از او می خواهد را انجام دهد مانند، تمیز کردن، رنگ کردن، تعویض و نصب پرده ها و یا هر کاری که مربوط به خانه است را انجام دهد.

بعد از آن که تمامی فرئ ها توسط موجر و مستاجر پذیرفته و امضا شده، مستاجر که شما باشید، به مدت 24 ساعت زمان دارید تا بیعانه را به صورت چک بانکی و یا حواله بانکی به صاحب خانه تحویل داده شود.

این نکته را باید بدانید که اجاره ماه اول و آخر را باید به طور بیعانه پرداخت نمایید. یعنی یک ماه جلوتر را پرداخت می نمایید. در صورتی که دانشجو و یا دانش آموز هستید این میزان پیش پرداخت دو برابر می شود. یعنی ماه اول و سه ماه آخر باید به عنوان پیش پرداخت به صاحب خانه پرداخت گردد.

چه کار های باید قبل از رفتن به کاندو انجام شود؟

یک الی دو روز قبل از اسباب کشی باید این کار ها انجام شود تا به راحتی این امر انجام شود.

  • هزینه برق توسط مستاجر باید به طور آنلاین پرداخته شود و بعد از پرداخت یک پرینت از پرداخت نگه داشته شود.
  • باید برای بیمه مستاجر اقدام نموده و خود و تمامی دارایی های خود را بیمه نمایید. این مدرک نیز باید کپی تهیه نموده و به صاحب خانه ارائه دهید. هزینه و میزان بیمه را شرکت های بیمه تعیین می نمایند.
  • باید به مدیر ساختمان خود را معرفی نمایید تا فرم های مربوطه را دریافت نموده و به طور آنلاین پر نمایید. این کار برای زمانی که می خواهید اسباب کشی نمایید و نیاز به آسانسور دارید انجام می شود تا آسانسور را رزرو نمایید.

آخرین مرحله این است که یک الی دو روز قبل از اسباب کشی با صاحب خانه و ایجنت او در کاندویی که اجاره نموده اید قرار بگذارید و تمامی مراحل بالا به ترتیب انجام دهید تا بتوانید کلید را تحویل بگیرد.

این نکته را در نظر داشته باشید که در همان روز در صورتی که خانه ایرادی دارد باید از آن عک سگرفته و به صاحب خانه تحویل داده شود.

خانم سما شیرازی در آخر این نکته را متذکر می شوند که ظرف 24 ساعت اول و بعد از گذراندن مراحل اجاره کاندو حتما تمامی وسایل برقی، پریز ها و فیلتر های هوا را چک کرده و تعویض نمایید.

در صورتی که ایجنت با شما در خصوص cash back بهتون توضیحاتی را داده است و دراین خصوص صحبت نموده اید، هر میزان که برای خانه خرج کرده باشید بین 10 تا 20 روز بعد از اسباب کشی پول برگشت داده می شود.

مقالات مرتبط 

خرید ملک در کانادا

خرید آپارتمان در تورنتو

خرید مسکن در کانادا توسط افراد خارجی

اجاره مسکن در کانادا

خرید اولین خانه در کانادا

هزینه خرید خانه در کانادا

راه های ارتباطی

+1(647)884-7262  

Phone: +1 (905) 695-7888

Fax: +1 (905) 695-0900

Email: info@samashirazi.com

پاسخ

پانزده + دو =

Call Now Button