خرید اولین خانه در کانادا

خرید اولین خانه در کانادا

  • اخذ پیش موافقت از بانک جهت گرفتن وام مسکن

فردی که قصد پیدا کردن خانه دارد معمولاً هیجان زده می‌شود، ولی باید پیش از هر اقدامی مطمئن شود که برای خرید خانه تضمین مالی کافی دارد یا خیر. برای اطمینان از این موضوع بهتر است که با یک کارگزار وام مسکن تماس حاصل کند و چنانچه فردی را در این زمینه سراغ ندارد از مشاور املاک تقاضا کند که فردی را به او معرفی کند. اخذ پیش موافقت از بانک نیاز به مدت زمان کوتاهی دارد و با انجام آن فرد از میزان وامی که بانک یا مؤسسه قرار است در اختیار او قرار دهد، مطلع می‌شود. این مرحله واقعاً در خرید خانه مفید و مؤثر است، زیرا فرد از مقدار وامی که می‌تواند بگیرد آگاه می‌شود و در نتیجه به دنبال خانه‌های گرانتر از سطح توانش نخواهد بود.

 

خرید اولین خانه در کانادا

 

  • آمادگی برای هزینه‌های پیش‌بینی نشده

هنگامی که فرد اقدام به خرید خانه می‌کند، هزینه‌های مختلفی را پیش رو دارد، بنابراین باید از قبل خود را برای این هزینه‌ها آماده کند. مهمترین هزینه میزان پیش قسط خانه است. در معاملات مسکونی حداقل 10% از قیمت خرید را باید صرف پرداخت پیش قسط کرد. بعضی مواقع احتمال دارد میزان پیش قسط بیشتر از این حد باشد که این قضیه به ملک انتخاب شده جهت خرید بستگی دارد. هزینه‌های دیگری که در هنگام خرید خانه بر فرد تحمیل می‌شود شامل هزینه‌ی بازرسی خانه توسط بازرس متخصص، بیمه‌ی خانه، بیمه‌ی وام مسکن، هزینه‌ی اسباب کشی، سپرده برای خدمات همگانی مثل حساب برق، گاز و آب، هزینه‌ی مبلمان و لوازم خانگی که بهتر است پیش از هر کاری این هزینه‌ها بررسی شوند و بخشی از بودجه به این امور اختصاص یابد.

 

  • جدا نمودن نیازهای اولیه از خواسته‌ها

پیش از آغاز جستجو برای یافتن خانه، صلاح در این است که اول یک لیست از مواردی که باید خانه داشته باشد و مواردی که فرد در حالت ایده‌آل می‌پسندد، تهیه شود. مثلاً لیستی حاوی این اطلاعات: خانه باید در مرکز شهر با 3 اتاق خواب و حداقل 2 سرویس حمام و دستشویی باشد. اگر فرد بداند که کدام گزینه‌ها جزو نیازهایش است، مستقیم به سراغ مواردی می‌رود که علاقه دارد خانه‌ی جدیدش باشد، مثلاً خانه‌ای با کف چوبی، پاسیو و گزینه‌هایی مانند اینها.

 

  • استفاده از خدمات مشاور املاک

مشاورین املاک در پیدا کردن بهترین خانه مناسب با شرایط و نیازهای فرد نقش بسزائی دارند، منافع فرد را در نظر می‌گیرند و در واقع همه‌ی زحمات یافتن خانه را متحمل می‌شوند و در نهایت فقط از مشتری تقاضا می‌کنند جهت بازدید نهایی به ملک مراجعه کند. کمک گرفتن از مشاور املاک روند را تسریع می‌بخشد. مهمترین نکته در زمان انتخاب مشاور املاک این است که فرد با او احساس راحتی کند و به آسانی قادر به همکاری با  او باشد. هر لحظه‌ای که اراده کرد سؤالاتش را از او بپرسد و در وضعیتی قرار نگیرد که ناچار شود با عجله و تحت فشار تصمیم بگیرد.

 

 

  • پیشنهاد خرید ملک

زمانی که خانه‌ی دلخواه پیدا می‌شود، قدم بعدی این است که فرد صاحب ملک شود. مشاور املاک در این مرحله پیشنهاد خرید که تحت عنوان توافقنامه‌ی خرید و فروش مطرح می‌شود، تهیه می‌کند و شرایط خرید را از جانب خریدار با فروشنده‌ی ملک در میان می‌گذارد. خریدار می‌تواند به مدت چند ماه همراه با مشاور املاک خانه‌هایی که در محله‌ی مورد نظر به فروش رسیده‌اند را بررسی کند و قیمت خرید منصفانه را بیابد و به فروشنده پیشنهاد کند. هنگامی که کار به توافقنامه می‌رسد در جهت حفظ منافع خریدار مواردی مانند بازرسی خانه پیش از فروش ذکر می‌شود. پس از انجام تمام مراحل نوبت به لذت بردن از خانه‌ی جدید می‌رسد. باید به خاطر داشت که همه‌ی کارها نباید از اول انجام شود و اول می‌توان لذت منزل جدید را تجربه کرد سپس برای آینده‌ برنامه‌ریزی کرد و در صورتی که خانه نیاز به اقداماتی از قبیل تغییرات ساختاری یا اضافه کردن بخشی به خانه یا خرید لوازمی برای تکمیل وسایل دارد، هیچ عجله‌ای نیست و همه‌ی این کارها را می‌شود با کمی تأخیر اجرا کرد.

 

وضعیت پرداخت مالیات در صورت اجاره دادن خانه

گاهاً پیش می‌آید که تبعه‌ی خارجی یک خانه می‌خرند، به مدت چند ماه از سال در آن اقامت می‌گزینند و در پایان آن را اجاره می‌دهد.

توجه: در این مواقع قوانین خاص مالیاتی به کار می‌روند و برگشت مالیات کانادایی‌ها باید به وسیله‌ی تبعه پر شود. به عبارتی اگر پرداخت مالیات درست تنظیم نشده باشد، تبعه‌ی مالک باید 25% درآمد خالص هر ماهش را به اداره‌ی مالیات بپردازد تا برگشتی‌های مالیاتی پر شود. در هر حال می‌توان مانع کاهش اجاره شد مخصوصاً زمانی که افراد مقیم در کانادا به نیابت از تبعه‌ی خارجی تتمه‌ی مالیاتی پایان سال را پرداخت می‌کنند.

 

انواع ملک در کانادا

 

کاندومینیوم Condominium

یک نوع آپارتمان است که معمولاً در شهر یا تفریحگاه واقع است که ساختمان در این نواحی گران و کمیاب است. تعداد طبقات آن کم می‌باشد مثلاً چهار طبقه بیشتر ندارد. این نوع آپارتمان بیشتر در شهرهای کوچک یا حومه‌ی شهرها مشاهده می‌شود یا گاهی به صورت آسمانخراش است که اغلب در مرکز شهرهای بزرگ شاهد این آپارتمانها هستیم.

 

خانه شهری Townhouse

این مدل خانه به سبک منزل تراس دار در دو طبقه یا بیشتر است که به آن خانه Split Level هم می‌گویند. هر خانه یک ورودی مستقل و یک گاراژ داخلی دارد. خانه‌های شهری بعضاً بخشی از یک مجموعه کاندومینیوم مانند می‌باشند.


 دوبلکس

یک ساختمان با دو خانه‌ی جدا است که ورودی‌های این خانه‌ها از هم مستقل هستند که در انگلستان به این ساختمانها Semi Detached می‌گویند و یک خانه در طبقه‌ی پائین و دیگری در طبقه‌ی بالا قرار دارد.

بانگلو Bungalow و Bi-Level

بانگلو فقط یک طبقه دارد. این منازل یک زیرزمین هم دارند که بخشی از آن به عنوان اتاق تفریح و سرگرمی خانواده در نظر گرفته می‌شود. در Bi-Level، طبقه‌ی همکف کمی بالاتر از سطح زمین است طوری که زیرزمین دارای پنجره‌هایی است که بالاتر از سطح زمین قرار گرفته‌اند.

 

دو طبقه استاندارد

یک خانه‌ی مستقل است که معمولاً گاراژ دارد و روی زمین مستقلی بنا شده است، یک زیرزمین کوچک و دو یا سه اتاق هم از بخشهای این خانه هستند.

خرید منزل مسکونی برای افراد خارجی

در مجموع می‌توان گفت خرید منزل مسکونی، آپارتمان یا زمین برای افراد خارجی امکان پذیر است. افراد خارجی توانایی خرید و فروش ملک (اموال غیر منقول) را در اکثر نقاط کانادا دارد. خرید اموال غیر منقول یک پدیده‌ی حقوقی به حساب می‌آید، به همین دلیل باید هر فردی قبل از این کار با یک وکیل متخصص در امور مسکن مشاوره کند تا چنانچه محدودیت یا ممنوعیتی هست، مطلع شود.

مقالات مرتبط

اجاره مسکن در کانادا

خرید مسکن در کانادا 

پیش خرید آپارتمان در تورنتو 

راه های ارتباطی

Phone: +1 (905) 695-7888

Fax: +1 (905) 695-0900

Email: info@samashirazi.com

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر، گروه مدیریت سایت سما شیرازی

پاسخ

16 + 1 =

Call Now Button