خرید آپارتمان در تورنتو

خرید آپارتمان در تورنتو

تکات مهم برای خریداران آپارتمان در شهر تورنتو

علیرغم کاهش قیمت خانه های ویلایی تورنتو در سال قبل، قیمت آپارتمان سیر صعودی داشته به شکلی که قیمتها در سال گذشته حدود ۲۰ درصد افزایش نشان میدهد.

در حال حاضر بیشتر املاک در حال ساخت در شهر تورنتو را آپارتمان ها تشکیل می دهند، چون قیمتها هنوز متعادل و مقرون به صرفه می باشند. برخی خانواده ها زندگی در آپارتمان را به خانه ویلایی ترجیح میدهند و برای برخی با توجه به قیمت خرید آپارتمان تنها گزینه موجود است.

چنانچه قصد خرید آپارتمان در تورنتو را دارید لازم است به نکات زیر توجه فرمایید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره در این خصوص با خانم سماشیرازی با شماره های  Phone: +1 (905) 695-7888  و Fax: +1 (905) 695-0900 تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید با اینستاگرام  و کانال تلگرام  با  سما شیرازی در ارتباط باشید.

 

چنانچه قصد خرید آپارتمان در تورنتو را دارید لازم است به نکات زیر توجه فرمایید.

 

خرید آپارتمان در تورنتو

۱-اولین سوال اینست که آیا آپارتمان را قبل از ساخت پیش خرید کنیم و یا آن را آماده بخریم؟

پیش فروش ملک در کانادا امری رایج است و برخلاف ایران از نظر قانونی بسیار دقیق و مستحکم میباشد. مزیت پیش خرید تدریج در پرداخت هزینه ها به سازنده است و خریدار فرصت آنرا دارد که پیش پرداخت را قبل از دریافت وام بانکی در طی چند سال بپردازد. برای کسانیکه موجودی اولیه آنها محدودتر است این گزینه مناسبی است. بعلاوه قبلا سازندگان تخفیفی را هم برای پیش خریداران قائل می شدند. اما برای کسانیکه موجودی بیشتری دارند خرید آپارتمان آماده بهتر است چون اولا ملک تکمیل شده را که کاملا با سلیقه خودشان هماهنگ است را انتخاب می کنند، و ثانیا از منافع مالی فوری آن بهره مند می شوند. اجاره ماهانه متوسط یک آپارتمان یک خوابه در تورنتو حدود ۲۰۰۰ دلار است و با توجه به مدت ساخت آن که معمولا ۴ سال است با استفاده شخصی و یا اجاره آن در این مدت به منافع چشمگیر مالی دست میابند. علاوه بر این دیگر از تخفیف های قبلی هم در پیش خرید خبری نیست.

۲- فضاها و امکانات مشترک

تمام مجموعه های آپارتمانی بزرگ از فضاها و امکانات مشترکی مثل استخر، اتاق ورزش، سالن میهمانی و‌‌… بهره مند بوده و به ساکنین فرصت استفاده و لذت بردن از آنها را می دهد ولی اینها هزینه های نگهداری و یا “maintenance fee” را بالا می برند. اقدام جالبی را که اخیرا سازندگان انجام داده اند به اشتراک گذاری این امکانات برای چند مجموعه آپارتمانیست که به این وسیله هزینه های نگهداری به شکل چشمگیری کاهش میابد.

۳- ساختمانهای قدیمی

اگر شما بدنبال داشتن فضای بیشتر در مقایسه با بودجه خود هستید، خرید در ساختمان های قدیمیتر می تواند گزینه مناسبی باشد. معمولا ساختمان های با عمر بیش از ۱۰ سال با اندازه ای بزرگتری ساخته می شدند و قیمت هر متر مربع آنها به نسبت سن و فضا از ساختمان های جدید کمتر است. تنها نقطه ضعفشان قدیمی بودنشان است که خوشبختانه قابل تغییرند. نوسازی آپارتمان می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد زیرا در مقایسه با بازسازی خانه های ویلایی بسیار مقرون به صرفه تر است. هیچ کار زیربنایی مثل لوله کشی و الکتریکی ندارد، بیشترین هزینه ها مربوط به کف، سرویس و یا آشپزخانه است که بسیار سریع و ارزان انجام شده و خانه قدیمی را به آپارتمانی مدرن و مجلل تبدیل می کند.

توصیه های فوق به شما کمک می کند تا در انتخاب و خرید آپارتمان در تورنتو دقت بیشتری داشته باشید.

مقالات مرتبط

اجاره مسکن در کانادا

خرید مسکن در کانادا 

پیش خرید آپارتمان در تورنتو 

راه های ارتباطی

Phone: +1 (905) 695-7888

Fax: +1 (905) 695-0900

Email: info@samashirazi.com

پاسخ

8 − 8 =

Call Now Button