اجاره مسکن در کانادا

اجاره مسکن در کانادا

طبق آخرین آمار سالانه 250000  نفر موفق به دریافت ویزا برای اقامت در کانادا می شوند . یافتن مسکن ، اولین دغدغه ی فردی است که تازه وارد این کشور برای زندگی می شود . قبل از یافتن مسکن در این کشور باید اطلاعاتی درباره قوانین و تعهداتی که هر مستاجری باید در قبال صاحب ملک داشته باشد . از جمله این قوانین پرداخت به موقع اجاره ، سالم نگهداشتن ملک می باشد که در صورت عدم رعایت آنها فرد در یافتن ملک بعدی دچار سختی و مشکل می شود . بنابراین فرد باید سابقه خوبی در این موارد داشته باشد تا بتواند به راحتی خانه دیگری در آینده پیدا کند.

اجاره مسکن در کانادا

مدت زمان اجاره نامه در کانادا

باید توجه داشت در کانادا قراردادهای اجاره معمولا به مدت های یک ماهه ، سه ماهه ، شش ماهه ، یک ساله و حتی چند ساله منعقد می شود که غالبا بیشتر یک ساله می باشد . نکته ای که باید توجه داشت اینست که مدت اجاره نامه برای مهاجران تازه وارد مهم می باشد . افرادی که کار ندارند یا تازه کار پیدا کردند بستن قراردادهای بیش از یک سال منطقی نیست زیرا ممکن است در شغل خود باقی نمانند یا مجبور به جابه جایی به شهر یا کشور دیگر شوند در صورتی که باید به تعهدات مالی خود عمل کنند. بهتر است قبل از نوشتن قرارداد با آشنا یا دوستی مشورت کنید تا با روند آن آشنا شوید. همچنین قبل از امضای قرارداد بهتر است متن و بندهای آن را به دقت مطالعه کنید تا متوجه کلیت و جزئیات آن شوید . فرد باید به تعهدات مالک نیز باید دقت کند . مثلا وقتی خانه نیاز به تعمیر یا بهبود امکانات دارد در قرارداد باید قید شود که در هنگام تحویل ملک مشکلات آن برطرف شود . حتی ممکن است نیاز باشد شرح اقداماتی که قرار است مالک برای بهبود ملک انجام دهد در قرارداد قید شود.

 

پیش پرداخت اجاره مسکن در کانادا

در کانادا مبلغی به عنوان رهن نزد مالک به عنوان سپرده نگهداری می شود . این مبلغ برای اینست که در صورتی که ملک توسط مستاجر آسیب ببیند با این سپرده که نزد مالک می باشد جبران شود. مبلغ رهن برابر با مبلغ اجاره یک ماه می باشد که در هر شهر طبق عرف مبلغی دریافت می شود . در برخی از ایالت های کانادا گرفتن مبلغ رهن قانونی نیست و فرد تنها اجاره هر ماه را پرداخت می کند.

نحوه یافتن مسکن در کانادا

در کانادا همانند ایران می تون برای یافتن خانه از روش هایی به شرح ذیل استفاده کرد :

  • جستجو در آگهی روزنامه
  • مراجعه حضوری به آژانس های مسکن
  • سپردن به آشنایان و دوستان
  • نصب اطلاعیه با عنوان for rent ( برای اجاره ) در جلوی ملک که البته برخی افراد که دارای خانه های مستقل هستند از این روش استفاده می کنند . در صورتی که می خواهید در محله خاصی از شهر خانه پیدا کنید که نزدیک به مدرسه فرزندتان یا محل کارتان باشد کافی است در آن محله پیاده روی کنید تا این آگهی های نصب شده روی دیوار را مشاهده کنید . البته افرادی که می خواهند سوئیت یا آپارتمان اجاره دهند معمولا آن را به آژانس املاک یا آگهی می سپرند .
  • جستجو در سایت های اینترنتی که بندرت همه آگهی های مربوط به ملک وجود دارد .

مشاوره قبل از اجاره مسکن در کانادا

بعد از تصمیم گرفتن به خرید یا اجاره خانه در کانادا بهتر است با مشاور صحبت کنید . این شخص که به آن مشاور مورکج می گویند که درباره خرید یا اجاره مسکن به شما مشاوره می دهد .. این مشاوره در یک جلسه چند ساعته صورت می گیرد و هزینه ای برای شما ندارد زیرا مشاور مورگج از موسسات و بانک های مالی پول دریافت می کند تا به افراد مشاوره دهد. در این جلسه سوالاتی از میزان درآمد ، میزان بدهی یا قسط ،میزان سپرده و مبلغی که می توانید برای تهیه ملک صرف کنید می پرسد . مشاور با توجه به این اطلاعات در صورت تمایل شما میزان وامی که می توانید برای خرید یا اجاره مسکن دریافت کنید به شما می گوید. در صورتی که کردیت کارت خوب باشد مبلغی معادل 4.5 برابر درآمد خالص منهای بدهی های بزرگ ( ماشین ، بدهی ، قسط و..) می باشد . همچنین مشاور مورکج درباره اینکه چطور می توانید در شش ماه آینده صاحب مسکن شوید و اعتبار خود را افزایش دهید نیز مشاوره ارائه می کند .

توصیه هایی برای اجاره مسکن در کانادا

قبل از تصمیم به خرید یا اجاره مسکن باید به نکاتی به خواسته های خود توجه داشته باشید :

  • آیا برای چند سال آینده می توانید برای تهیه مسکن تصمیم بگیرید؟ این تصمیم به وضعیت زندگی شما از جمله شغل ، میزان درآمد ، زندگی ، مدرسه فرزندتان و.. بستگی دارد .
  • در صورتی که دارای شغلی هستید در صورتی که مطمئن نیستید که در این کار بمانید تا چند ماه صبر کنید شاید لازم باشد به شهر دیگر جابه جا شوید .
  • در صورتی که تازه به کانادا وارد شدید و چند ماهی است که ساکن شدید حتی اگر پول دارید تا زمانی که شغل و درآمدی ندارید تا چند ماه صبر کنید .
  • در صورتی که دوست یا آشنایی در کانادا دارید حتما قبل از خرید یا اجاره مسکن با او مشورت کنید و درباره وضعیت اشتغال کمی تحقیق کنید .

برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید ، اجاره مسکن با کارشناس خرید و فروش ملک در کانادا  در ارتباط باشید .

مقالات مرتبط

اجاره مسکن در کانادا

خرید مسکن در کانادا 

پیش خرید آپارتمان در تورنتو 

راه های ارتباطی

Phone: +1 (905) 695-7888

Fax: +1 (905) 695-0900

Email: info@samashirazi.com

با تشکر ، گروه مدیریت سایت سما شیرازی

پاسخ

17 − 7 =

Call Now Button